تبلیغات
انجمن فناوری اطلاعات جوانان کشور - آمریکا و کشورهای شمال (کشورهای توسعه یافته) دوست ندارند مسئله حاکمیت بر اینترنت در اجلاس‌های WSIS به نتیجه برسد.

انجمن فناوری اطلاعات جوانان کشور

آمریکا و کشورهای شمال (کشورهای توسعه یافته) دوست ندارند مسئله حاکمیت بر اینترنت در اجلاس‌های WSIS به نتیجه برسد.

دوشنبه 15 فروردین 1384

محمود حاجیلی، مدیر کار گروه جوانان ایران، در گفت‌وگو با هموطن سلام، با بیان این مطلب و با اشاره به اجلاس مقدماتی ژنو که چندی پیش برگزار شده بود افزود: محوریت اصلی این اجلاس به  2  موضوع حاکمیت اینترنت و مکانیزم مالی قرار داشت که بخش دوم یعنی مکانیزم مالی به طور کلی بررسی و با تشکیل صندوق مشترک به کار خود خاتمه داد، اما بحث حاکمیت بر اینترنت به اجلاس‌های بعدی ارجاع داده شد.

وی درباره مکانیزم مالی گفت: این موضوع راهکاری برای هدایت و توسعه IT  در کشورهای در حال توسعه است که در فاز اول ژنو مطرح شده بود و با پیگیری کشورهای آفریقایی منجر به تشکیل صندوق مشترک برای تامین هزینه‌ها و حمایت از کشورهای در حال توسعه شد.

وی در ادامه به حاکمیت اینترنت به عنوان یکی از رئوس اجلاس WSIS  اشاره کرد وافزود: 99  درصد حاکمیت بر اینترنت در اختیار آمریکا است و این کشور نیز تمایلی برای از دست دادن این امتیاز ندارد در نتیجه بعید است که بحث حاکمیت بر اینترنت در اجلاس بعدی به نتیجه برسد.

 

 [ دوشنبه 15 فروردین 1384 - 09:04 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| محمود حاجیلی ] [خبر , ] [+]