تبلیغات
انجمن فناوری اطلاعات جوانان کشور - 10 NGO فعال در بخش‌های جامعه‌ی مدنی اجلاس تونس شركت می‌كنند

انجمن فناوری اطلاعات جوانان کشور

10 NGO فعال در بخش‌های جامعه‌ی مدنی اجلاس تونس شركت می‌كنند

چهارشنبه 18 آبان 1384
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: جامعه اطلاعاتی

دبیرخانه‌ی جامعه‌ی مدنی در ایران اعلام كرد: در حدود 10 NGO فعال در بخش‌های جامعه‌ی مدنی در اجلاسWSIS تونس شركت خواهند كرد.

«محمود حاجیلی» هماهنگ كننده‌ی بخش جامعه‌ی مدنی در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس جامعه‌ی اطلاعاتی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی آمادگی جامعه‌ی مدنی در اجلاس WSIS تونس ، اظهار داشت: تاكنون نشست‌های مختلفی برای هماهنگی بخش جامعه‌ی مدنی برای حضور در اجلاس WSIS تونس برگزار شده است كه نشان می‌دهد جامعه‌ی مدنی دراجلاس تونس از آمادگی و انسجام بهتر نسبت به نشست‌های مقدماتی این اجلاس برخوردار است .

وی افزود: تاكنون NGO‌های مختلفی از جمله موسسه‌ی اسلامی‌زنان ، انجمن فناوری اطلاعات جوانان ، موسسه مطالعات و تحقیقات زنان ، سازمان غیردولتی كار دوك ، كار گروه جوانان WSIS ، شبكه‌ی اشتغال ملی ، فعالان حوزه‌ی زنان و سایر NGO‌های فعال در این حوزه برای حضور در اجلاس WSIS ،ثبت نام كرده‌اند.

حاجیلی با اشاره به این كه قرار است شیرین عبادی از سوی جامعه‌ی مدنی ، در اجلاس تونس سخنرانی كند ،گفت: با همفكری NGO‌ها ، یكسری موضوعات به خانم عبادی پیشنهاد می‌شود كه در سخنرانی خودبه این مسائل توجه كند.

وی افزود: مباحث متون بشر، فیلترینگ در سطح بین المللی به ویژه در كشورهای جنوب‌، سوءاستفاده از اینترنت در مقاصد تروریستی ، سوء استفاده از كودكان در فضای اینترنت و توانمند سازی زنان در حوزه‌ی آموزش با استفاده از IT، از جمله پیشنهاداتی بودكه از سوی NGO‌ها ، مطرح شد كه به اطلاع خانم عبادی رسیده است .

حاجیلی در پایان یادآور شد: هر یك از NGO‌ها ، دستاوردهای خود را به صورت بروشور و كاتالوگ در نمایشگاه جانبی اجلاس قرار داده‌اند .

همچنین پیش‌بینی می‌شود ، یك پادو كارگاه در حوزه‌ی جامعه‌ی اطلاعاتی از سوی جامعه‌ی مدنی ایران در تونس برگزار شود .[ چهارشنبه 18 آبان 1384 - 04:11 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| محمود حاجیلی ] [عمومی , ] [+]